Armitron Mens 20/5048NVSVBN - RIP
Autoriseret forhandler
Læderrem
Urrem er lavet af læder.
Mineralglas
Mineralglasset er slidstærkt, ridsefast og stødsikkert.
Kvarts ur
Vandbeskyttelse til 100 meter (10 bar)
Uret er klassificeret til 10 bar eller 100 meter. Det betyder, at du kan beholde uret på, når du svømmer. Du skal dog være klar over, at meterværdien (100 meter) ikke er lig med den tilladte dykkedybde. Værdien refererer til det lufttryk, som man benytter i testen for vandtæthed (ISO 2281); her simulerer man trykpåvirkningen i stilstand. Ved aktivitet i vand øges trykpåvirkningen imidlertid mærkbart, og derfor er klassificeringen i forhold til dybdemeter i praksis lavere.
Vigtigt omkring kondens!
Størrelsesguide
Passer uret til dit håndled? Herreure er blevet gradvist større med tiden, og i dag er det typiske herreur i spændet mellem 40 og 45 mm i bredde. Har du et lille håndled, bør du derfor lede efter ure omkring 40 mm og mindre. Har du et stort håndled, skal du kigge på ure omkring 45 mm og opefter. Bemærk at tykkelsen på urkassen som regel stiger jo bredere uret bliver.
Vi har i dag følgende leveringsmåder:
| Leveringsmetoder Danmark | Pris |
| Diameter | 40 mm |
|---|---|
| Tykkelse | 11 mm |
| Varekode | 20/5048NVSVBN |
| EAN | 086702553457 |
| Mærke | Armitron |
| Køn | Mænd |
| Remtype | Læderrem |
| Farve på lænke/rem | Brun |
| Lænkens/remmens bredde | 20 mm |